Stiprs vējš un negaisi svētdien Latvijā nesīs postījumus

Ilustratīvs foto

FOTO: AP/LETA

Svētdien visā Latvijā gaidāmi vēja postījumi, jo dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās pārsniegs 15 metru sekundē, daudzviet sasniedzot 20-23 metrus sekundē, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Svētdienas rītā vietām Latvijā - pārsvarā Kurzemē - īslaicīgi līst, Kurzemē ir arī dažas pērkona lietusgāzes, liecina meteoroloģiskā informācija.

Pēdējā diennaktī lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Latgalē, kur Daugavpilī un Rēzeknē bija attiecīgi 17 un 26 milimetri lietus, kā arī Ainažos, kur naktī uz svētdienu nokrišņu daudzums sasniedza 23 milimetrus.

Visā Latvijā sāk pastiprināties dienvidu, dienvidrietumu vējš; Dienvidkurzemes piekrastē jau nakts izskaņā vēja brāzmu spēks sasniedza 19 metru sekundē.

Lai gan vējš visvairāk plosīsies piekrastē, vēja lauzti koki un to radīti elektroapgādes pārrāvumi gaidāmi visos reģionos.

Lietus mākoņiem mijoties ar sauli, vēja ātrums būs ļoti mainīgs - brīžiem vējš norims, bet citā brīdī tas pēkšņi kļūs vētrains.

Daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes, vietām iespējama arī krusa. Maksimālā gaisa temperatūra būs vien +17..+21 grāds.

Rīgā dažbrīd līs, iespējamas pērkona lietusgāzes. Arī galvaspilsētā spēkā brīdinājums par dienvidrietumu vēja pastiprināšanos brāzmās līdz 20-22 metriem sekundē. Saulainos mirkļos gaiss iesils līdz +20 grādiem.

Laikapstākļus nosaka aktīvs ciklons. Atmosfēras spiediens jūras līmenī no 754 dzīvsudraba staba milimetriem Ziemeļkurzemē līdz 760 milimetriem Dienvidlatgalē.

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien Latvijā bija +20..+24 grādi.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 11.augustā bija +40 grādu Spānijā un Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu -1 grāds augstākajos kalnos Norvēģijā un Alpos.

Uz augšu