Sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu gandrīz visā Latvijā

Sniegputenis pilsētā.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šorīt, 3. janvārī, apledojums, sniegs un tā sanesumi gandrīz visā Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi ir faktiski visiem galvenajiem autoceļiem Latgalē, Vidzemē un Zemgalē, izņemot atsevišķus Tallinas šosejas, Vidzemes šosejas un Valmieras šosejas posmus.

Salīdzinoši labāks ceļu stāvoklis ir Kurzemes pusē, kur braukšanas apstākļi ir apgrūtināti pa Liepājas šoseju no Rīgas līdz Bikstiem, pa Ventspils šoseju no Rīgas līdz Usmai, kā arī pa Kandavas - Kuldīgas un Talsu - Kuldīgas šosejām, bet citviet braukšanas apstākļi esot apmierinoši.

Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

LVC uzsver, ka autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci.

Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. LVC uzsver, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

» Sociālo tīklu lietotāji par laikapstākļiem: Rīgā kā sūnu ciemā un sniegs dejo tango

Uz augšu