Pakāpeniski paaugstinās ūdens temperatūra jūrā

Pludmale

FOTO: SCANPIX

Latvijas piekrastes lielākajā daļā pakāpeniski paaugstinās ūdens temperatūra jūrā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un pašvaldību sniegtā informācija.

Sestdienas rītā ūdens temperatūra Jūrmalas Zilā karoga peldvietās vairs nav zemāka par +15 grādiem, un sagaidāms, ka pēcpusdienā ūdens temperatūra būs vienāda ar gaisa temperatūru.

Piektdien Majoru pludmalē ūdens temperatūra paaugstinājās no +13 līdz +20 grādiem, bet naktī uz sestdienu tā pazeminājās līdz +15 grādiem. Citviet Jūrmalā ūdens temperatūras svārstības bijušas mazākas.

Rietumu, ziemeļrietumu vēja ietekmē sestdien iespējama ūdens temperatūras pazemināšanās Rīgas līča Kurzemes piekrastē. Deviņos rītā ūdens temperatūra bija +16 grādi Kolkā un nepilni +18 grādi Mērsragā.

Vidzemes piekrastē un Kurzemes rietumu piekrastē, tai skaitā Liepājā un Ventspilī, ūdens temperatūra ir vidēji +17..+20 grādi.

Tuvākajās dienās gaidāmais saulainais laiks un lēnais ziemeļrietumu vējš veicinās ūdens tālāku sasilšanu jūrā, bet dzestro nakšu dēļ gaidāms neliels ūdens temperatūras kritums upēs un ezeros.

Sestdienas rītā ūdens temperatūra Latvijas lielākajās upēs un ezeros ir +18..+24 grādi. Siltākais ūdens saglabājas seklos ezeros, kā arī Lielupē un Daugavā.

Uz augšu
Back