Latvijas U-21 futbolisti iztur serbu pārspēku un EČ kvalifikācijas mačā cīnās neizšķirti

Latvijas U-21 futbola izlase.

Latvijas U-21 futbola izlase otrdien 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā spēlē viesos cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar vienaudžiem no Serbijas, kuri tika uzskatīti par šī dueļa favorītiem.

Latvijas izlases labā vārtus guva Marko Regža.

Spēles ievadā bumba biežāk bija Latvijas izlases laukuma pusē, bet rezultātu atklāja viesi. Desmitajā minūtē pēc piespēles soda laukumā Maksims Toņiševs izklupienā no labās puses pāradresēja bumbu uz vārtu priekšu Regžam, kuram atlika tikai to ieraidīt tīklā - 1:0. Abi futbolisti, kuri noslēdza rezultatīvo uzbrukumu, ikdienā pārstāv Latvijas futbola virslīgas klubu "Daugavpils".

Serbi izlīdzinājumu panāca vien 57.minūtē, kad ar precīzu sitienu atzīmējās mājinieku kapteinis Luka Adžičs. Serbi arī puslaika turpinājumā vairāk kontrolēja bumbu, turklāt pēdējās minūtēs izdarīja pamatīgu spiedienu uz latviešu vārtiem, taču pēc daudzajiem centrējumiem sarūgtināt viesus nespēja. Droši Latvijas cietoksnī darbojās Nils Toms Puriņš, kā arī viesus kompensācijas laikā glāba vārtu pārliktnis.

Viens mačs šajā apakšgrupā norisinājās jau agrāk un tajā Polija ar 4:0 sagrāva Igauniju.

Latvijas jaunie futbolisti piektās apakšgrupas pirmajā spēlē savā laukumā ar 0:1 piekāpās vienaudžiem no Polijas.

Kopumā U-21 kvalifikācijas turnīrā ir deviņas apakšgrupas. Finālturnīrā iekļūs katras grupas uzvarētāji, savukārt divas labākās otro vietu ieguvējas 2020.gada novembrī izspēlēs vēl vienu ceļazīmi izslēgšanas spēļu kārtā.

Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs valstsvienības kandidātu sarakstā iekļāvis astoņus futbolistus, kuri savas prasmes kaldina ārzemēs. No pārējiem futbolistiem teju visi šosezon guvuši pamatīgu rūdījumu Latvijas futbola virslīgas mačos.

Liela daļa no šīs izlases sastāva aizpērn U-19 valstsvienības rindās kļuva par pirmo jaunatnes valstsvienību no Latvijas, kas elites kvalifikācijas turnīru noslēdza otrajā vietā savā grupā.

Iepriekšējā čempionāta kvalifikācijas ciklā Latvijas U-21 futbolisti desmit mačos tika pie četriem punktiem, kurus iekrāja par četriem neizšķirtiem, pārējās sešās spēlēs ciešot zaudējumus.

Latvijas U-21 izlases sastāvs:

vārtsargi - Nils Toms Puriņš ("Riga"), Rihards Matrevics ("Barnet", Anglija), Vjačeslavs Kudrjavcevs ("Ventspils");

aizsargi - Daniels Balodis, Dāvis Cacurs (abi - "Daugavpils"), Ivo Minkevičs ("Jelgava"), Emīls Birka ("Metta"), Roberts Veips ("Sampdoria", Itālija), Vladislavs Soloveičiks ("Zenit", Krievija), Dmitrijs Litvinskis ("Ventspils"), Deivids Titovs ("Brentford", Anglija);

pussargi - Kristaps Liepa ("Metta"), Maksims Toņiševs ("Daugavpils"), Dmitrijs Zelenkovs ("Empoli", Itālija), Aleksejs Saveļjevs (Veronas "Hellas", Itālija), Kristers Čudars ("Liepāja"), Raivis Skrebels (Jūrmalas "Spartaks"), Alvis Jaunzems ("Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola"), Jānis Grīnbergs (Gelzenkirhenes "Schalke 04", Vācija), Danils Hvoiņickis ("Jelgava"), Bogdans Samoilovs ("Koln", Vācija);

uzbrucēji - Marko Regža, Kaspars Kokins (abi - "Daugavpils"), Aivars Emsis (Jūrmalas "Spartaks").