Pārspēts vēl viens rekords. Latgalē piedzīvots līdz šim siltākais 20. oktobris

Suns. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Sinoptiķi prognozē, ka jaunnedēļ kļūs vēsāks un gaidāms lietus, taču šodien vēl reģistrēti siltuma rekordi. Latgalē gaiss sasilis līdz +19,1 grādam, kas ir visaugstākā reģistrētā temperatūra 20. oktobrī valsts vēsturē. 

Svētdienas pēcpusdienā Daugavpilī saule gaisu sasildīja līdz +19,1 grādam, un tik augsta gaisa temperatūra šajā datumā Latvijā reģistrēta pirmo reizi novērojumu vēsturē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Iepriekšējais 20. oktobra nacionālais siltuma rekords bija aptuveni +18 grādi 2012. gadā.

20. oktobra maksimālās gaisa temperatūras rekords pārspēts arī Rēzeknē, kur termometrs uzrādījis +18,1 grādam, kā arī Bauskā, Gulbenē, Madonā un Rīgā.

Gaisa temperatūra galvaspilsētas centrā plkst. 16 bija +16,1 grāds, pārējā valstī - no +11,7 grādiem Kolkā līdz +18,3 grādiem Daugavpilī. 

Jau ziņots, ka pirmais siltuma rekords šonedēļ tika pārspēts pirmdien Daugavpilī, gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz +19,9 grādiem. Trešdien 14 novērojumu stacijās krita 16. oktobra temperatūras rekords un tika pārspēts arī visas valsts rekords, Pāvilostā gaiss sasila līdz pat +20,5 grādiem. Savukārt sestdien Daugavpilī un Rēzeknē tika labots 19.oktobra siltuma rekords.

Uz augšu