Pērkona negaiss un +30 grādu svelme. Sinoptiķu prognozes pirmdienai

FOTO: Pixabay

Pirmdien, 8. jūnijā, Latvijā gaisa temperatūra pakāpsies līdz +25..+30 grādiem, vēsāks laiks saglabāsies Kurzemē un vietām Rīgas jūras līča piekrastē, kur gaidāmi +15..+22 grādi, prognozē sinoptiķi.

Gan naktī, gan dienā valsti šķērsos lietus un negaisa mākoņi, tie galvenokārt pārvietosies no dienvidiem uz ziemeļiem. Vietām līs spēcīgi. Stiprākais negaiss iespējams nakts sākumā valsts dienvidaustrumos un pirmdienas vakarā Zemgalē un Vidzemē.

Atsevišķās vietās negaiss var izraisīt ne tikai intensīvas lietusgāzes, bet arī vētru un lielu krusu. Galvenokārt pūtīs lēns vējš, dienā Austrumlatvijā gaidāms mērens dienvidu vējš, Kurzemes piekrastē - ziemeļu vējš.

Minimālā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu būs +12..+17 grādi, Kurzemē vietām ap +10 grādiem. Naktī un no rīta dažviet veidosies migla.

Rīgā pirmdien brīžiem gaidāms lietus, iespējams pērkona negaiss, uzspīdēs saule. Vējš būs mainīga virziena un pārsvarā lēns. Gaisa temperatūra naktī +15 grādu; dienā gaiss iesils līdz +25 grādiem, vēsāk būs jūras tuvumā.

Uz augšu