Brīdina par gaidāmu pērkona negaisu un krusu Latvijas austrumu rajonos

Negaiss Rīgā

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Trešdienas, 10. jūnija, vakarā Latvijas austrumu rajonus turpinās šķērsot atsevišķi negaisa mākoņi, kas lokāli nesīs stipras lietusgāzes, krusu, kā arī vēja brāzmu pastiprināšanos, atsaucoties uz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķiem, brīdina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Savukārt naktī daudzviet īslaicīgi līs, vietām, bet galvenokārt austrumos, ducinās arī pērkons un iespējamas lietusgāzes, krusa.

Brīdinājums spēkā no šodienas plkst.18 līdz ceturtdienas plkst.9.

VUGD atgādina, ka var veidoties pērkona negaiss. Dienests aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisu ietekmei, piemēram, mežos, atklātās teritorijās. Nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu. Iespējama lokālu zemāko teritoriju applūšana. Braukšanas apstākļus uz ceļa var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana. Āra aktivitātes var tikt traucētas.

Iedzīvotāji aicināti patvērumu meklēt slēgtās telpās.

Aktuālajai brīdinājumu informācijai var sekot interneta mājaslapā "www.meteo.lv/bridinajumi".

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, iedzīvotājiem jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Uz augšu